Zápisy  utkání z roku 2011 jsou na stránce kronika.

FCV   5:3  Slepí koně

Radek se trefil po dvou letech

V souboji osmibodových mužstev již šlo pouze o celkové umístění. A dle toho vypadala i hra.

Ve vlahé noci se hrál otevřený, ofenzivní fotbal. Již ve 3. DAN pálil od půle a k překvapení všech, míč zaplul do sítě.

V 6. MÍLA u tyče zužitkoval Danův centr a bylo 2:0. Potom začali hrát Koně. Nejdříve nastřelil 2x tyč, neproměnili Radkovu

příhru do brejku, až zužitkovali rohový kop. Na to odpověděl BOBO na 3:1. Vzápětí nás postihly dvě rány morové:

Míla odstoupil pro zranění a Halda vyjel – kličkoval – ztratil – inkasoval. Naštěstí se našel zachránce ze strany nečekané.

Danův pas RADEK přetavil do střely s nechytatelnou O’Sullivanovskou falší, takže si gólman nafackoval a vrazil neposednou

loptu do sítě. Radek čekal dva roky na tento okamžik a potom předvede takovou parádu.

Druhá půle byla podobná, ovšem méně gólová. JÁJA nás posunul do tříbrankového vedení, aby vzápětí Koně opět snížili.

Pak u nás znovu zvonily tyče, Venca neproměnil samostatný nájezd a byl konec sezóny.

Střed tabulky nám sluší a snad se najdou síly i na pokračování v příští sezóně. Haj hou!!

HVL 10. kolo

FCV  5:9   Veteráni Ďáblice

HVL 9. kolo

FCV 3:3 Starci na chmelu

Bod záchrany

Na Běchovické nudli nám úvod moc nešel. Chmelaři dobře kombinovali, což nám dělá potíže už nějaký ten pátek,

ale naštěstí měli vychýlenou mušku. A něco taky pochytal Halda. Naší první možnost měl po Jájově střele-příhře?

Jarda, bohužel nezpracoval. Ale stejně jsme šli zásluhou Jáji do vedení. Pomotal dva soupeře a jeho ránu ještě jeden tečoval.

Bohužel, už ve dvacáté minutě bylo srovnáno. Tentokrát byla pomotaná celá naše obrana,

ještě svým ustupováním dala prostor ke střele a Halda k tyči nedosáhl. Za chvíli rozehrávali chmelaři roh.

My opět spali, tak si nás povodili a bylo 1:2. A kdo že koho měl???

V úvodu druhé půle jsme opět přečkali pár šancí soupeře a pak udeřil Dan, když propasíroval skrze nohy.

Posléze máme šanci 3-1, ale dopadlo to jako vždy, takže nijak. Chmelaři se s remízou nechtějí smířit,

ještě vlastně hrají o postup, a když jim necháváme další prostor, obránce si klidně prokličkuje před vápno a tvrdá rána po zemi jim dává naději.

Nato střídá frustrovaný Jarda a jde si zakouřit. Takže náš vyrovnávací gól nevidí. Jája prý vystřelil a Bobo tečoval.

Závěrečný nápor jsme se štěstím ustáli, mohli jsme i skórovat, ale Jájova dělovka otočila Jardovi nohu až ke gulím.

HVL 8. kolo

FCV 5:4 Torzoo

Fantastický obrat

Za zimy a pološera jsme měli rozehrát důležitý zápas s týmem ze spodku tabulky.

Ovšem začalo to nešťastně. Na hřiště se přihnal již převlečený Jája, a ač majíce pro dvě žluté stop, hodlal hájit naše barvy.

Míla mu vysvětlil, že se nebude riskovat a Jája odvětil, že má všeho dost a končí!

Další problém nastal, když v 1. vyrobil Bobo kiks a soupeř orazítkoval tyč, aby se vzápětí opravil a prohrávali jsme 0:1.

Potom však Míla našel dlouhým lobem JARDU a bylo vyrovnáno. Jenže Torzoo nás začalo drtit

rychlostí i kombinačně a výsledkem byly dva góly ve čtyřech minutách. Do konce poločasu jsme se z toho

neprobrali a byli zralí na ručník.

Po přestávkovém uklidnění zaúřadoval opět Bobo. Nejdříve zakopl míč tak šikovně, že zapadl za plot s ostnáčem a trvalo století,

než byl vrácen. Mezitím se hrálo s načerněným balónem, jenž při nedostatku světla hodně splíval.

A tak Bobo vyzval DANA, aby snížil a posléze JARDA vystřelil kousek za půlí, na což brankář absolutně nereagoval.

Hle a bylo vyrovnáno a vrátila se předchozí koule. Soupeř se ještě probral a hrálo se vabank – více se útočilo než bránilo – a šance byly na obou stranách.

První využil DAN a poprvé jsme v zápase vedli. Jenže Torzoo si pomohlo faulem a vyrovnalo.

Čtyři minuty před koncem utekli Jarda s DANEM, prvně jmenovaný nehamounil a ten druhý završil hattrick do prázdné brány.

Potom již zoufalý soupeř střílel ze všech pozic a my pozorně zdržovali.

VRAŽDĚNÍ NEVIŇÁTEK

Tento zápas se určitě nezapíše zlatým písmem do naší kroniky. Soupeř byl o dvě třídy lepší a my mohli pouze děkovat

obětavému Zdeňkovi v bráně a cizelování akcí soupeřem, že se skóre zaseklo na desítce.

První poločas byl ještě vcelku ucházející. Sice u nás ve 2. zvonila tyč a v 5. jsme prohrávali,

avšak potom gólman vychytal Mílu a po další brance BOBO přetlačil gólmana a bylo 1:2. Vzápětí Dan nastřelil tyč.

Pak dávali góly hosté, zatímco Bobo a Jarda šance zazdili. Před koncem zahrál Dan roh a JARDA upravil na 2:4.

Po obrátce jsme začali nadějně – Jája napálil břevno. Ovšem potom šlo vše do háje. Košíře zrychlili a zpřesnili hru,

na což jsme nenašli odpověď. Takže se na naši bránu valil jeden útok za druhým a bylo pouze otázkou, kolikrát budeme inkasovat.

Bylo to tristní pokoukání, neboť i když jsme nehráli špatně, soupeř nás válcoval. Jeho akcím se dalo tleskat a srdce labužníka bylo oblaženo.

No nevadí, takových soupeřů už snad moc nebude.

HVL 3. kolo

FCV 2:2 Balabuška

Tága jsme nezlomili

Krásné, ještě letní počasí, nás postavilo proti mistrům strků a vratů. Bohužel nám výrazně scházel Dan,

ale ostatní se snažili tuto ztrátu nahradit. Ovšem již v 7. Radek nešťastně tečoval a prohráváme. Posléze Bobo předvedl dvakrát zidanovku,

avšak zakončil těsně vedle. Míla se pokouší dát gól hlavou, aby vzápětí nahrál JARDOVI,

který neváhá a systémem bodlo – tyč z ostrého úhlu vyrovnává. Tím skončila dosti nezajímavá půle.

Chvíli po začátku té druhé Radek nakopává smrtící lob, s kterým si hostující gólman neví rady, takže JÁJA uklízí do prázdné.

Kulečníkáři sice nepředvádějí žádný kombinační ohňostroj, ale přesto nás tlačí a za Haldou zvoní dvakrát tyč. Hra dostává spád,

útoky se střídají na obou stranách, brání se méně zdatně. Takto se kombinačně prosadili Bobo s Jardou, ale posledně jmenovaný

nestíhá zakončit. Zato však na půli působí coby semafor, když ukazuje komu dávat míče. V 52. jsme kopali roh,

Jája přišel o míč a rychlý protiútok znamenal vyrovnání. Pak ještě Radek vystřelil,  gólman vytáhl na tyč a byl konec.

Objektivně nutno konstatovat, že plichta byla spravedlivá, i když bolestná.

HVL 2. kolo

FCV 3:3 Prohibice

HVL 1. kolo

FCV 0:1  Kumpáni vet.

Konečná tabulka jaro

Veteránská liga, Ročník: 2012, Sezóna: Jaro, Liga: 3, Skupina: C.

To se to válí, proti pěti

S Jardou na tribuně, bo se mu bercák ještě nezhojil a s Jájou na place, který asi používá asijské metody léčení.

A samozřejmě také s Letnou. Respektive s jejich torzem, protože přišli v pěti. Nejspíš jejich lepší pauta zůstala ještě v Čísovicích?!

V úvodu nám kupodivu vychází kombinace a ve druhé minutě vedeme. Za další dvě minuty je Letná poprvé na naší půlce,

Dan se nechává oblafnout a je to plichta!!! Kupodivu reagujeme nečekaně rychle. Přímý kop – Dan nachází Vencu a zase vedeme.

Pak si bereme svojí obligátní taškařici s rozhodčím, který ač na druhé straně hřiště, dobře vidí Haldovu ruku kousíček za vápnem.

Naše zeď je pevná a jelikož se zapojil i letenský gólman, Dan toho využívá na „brake“ a peláší na prázdnou bránu.

Ještě stihne nesportovně pokleknout a vsítit hlavou. Za chvíli útočíme zase my všici, Letná v trháku 3-1, ale zahráli to jako my.

Letný jde z naší, nutno podotknout, dobré kombinace hlava kolem a pomalu rezignuje.

Toho využívá Míla, obchází dva a dává Šéfovi jak na podnose. Ten tak zahájil cestu za prvním hattrickem v našem slavném drésu!!!

Po chvilce bojuje srdnatě o míč Pingl, souboj vyhrává, posílá na Dana, ten nehamouní a Jája skóruje.

A to je za námi teprve 16 minut!!! Baf! Opět řešíme kraviny a nebráníme 5:2. Po dalších šancích je půle zkrácená o pět minut.

Po chvilce rozkoukávání se, je v akci opět Míla, a jako v prvním dějství dělá Šéfa.

Potom zase chvíli prdíme na bránění, naštěstí je tam Halda, nebo jsou letenští jaloví.

A zase naše klasika. 3-1, Jája opět čeká až ho doběhne bek a míč mu uzme. Mojí poznámku o zrychlení hry okomentoval: drž hubu čůráku!

Nato ho dělá Míla-nedá, potom asi dal gól, ale ten jsem neviděl, bo píšu tyto řádky.

Pak to chce Mílovi vrátit, ale ten kdyby neuhnul, měl by ustřelenou palici. Za chvíli máme zase „brake“,

Dan zase nehamouní a nachází Šéfa. Ten si ještě narazí o tyč a kompletuje pěkné to představení.

Kulturní vložku nám předvádí Bobo. Dal si asi o pár pivek víc, dostal jesličky a pak si pěkně zašmodrchal nožky.

Sprostej faul. A na závěr soudcovská perlička. Asi pospíchal do hospody na germány a druhý poločas utnul po 15minutách!!!!!

A teď ta dobrá, nebo špatná zpráva na závěr, vyberte si – jsme ZACHRÁNĚNI!!!

FCV 3 : 7 Zachovalí

Na klas jsme nedosáhli

Bez Venci, šéfa a sebevědomí? Ačkoliv nám úvod herně vyšel, opět jsme pohořeli při proměňování šancí.

Ve 24. nám dal ještě šanci Milan, ale to byla labutí píseň. Ani Halda nebyl ve své kůži. Pustil se do útoku,

ztratil a soupeř trestal přes celé hřiště. To se opakovalo i ve druhé půli. Ta narostla na závratných 1:6.

Pak Zachovalí malinko polevili, takže Jája a Bobo korigovali. Hlavně Bohoušův gól stojí za připomenutí.

Z našeho vápna nacentroval do ohně a k údivu všech, míč zaplul pod víko! V poslední minutě uzavřel skóre soupeř, s přispěním Danovy teče.

To je vlastní, viď Pingle? Tak teda asi hurá do 4. ligy.

HVL 9. kolo

FCV  2 : 1  Sokol Vysočany

Tonoucí se stébla chytá

Opět krásné počasí, i Milan překvapil, že dorazil, cukrář náš malej. A posíleni i o šéfa, jsme chtěli zabodovat.

Až na jedno extempore jsme se ani nehádali. To Jája tahal akci 3:1 až to podělal, míč se nám vzápětí vrátil a to bylo 2 na gólmana.

Bohužel, Jarda prudkou přihrávku nezpracoval. A když Milan překopl i síť a poslal míč až do vilek, skončil poločas 0:0.

A tak jsme do Sokolů bušili i po přestávce. Naštěstí to přišlo. Jája poslal střílenej centr a Jardovi už jenom stačilo nastavit lápti.

Za pár minut si pozice vyměnili a bylo veseleji. Sokolové měli také několik šancí, i ložených, ale jejich potence byla

ještě jalovější, než ta naše. A tak jsme pomalu kráčeli k první nule po ix zápasech, jenže Bobo byl proti.

Couval tak dlouho, pak zatancoval kozáčka a Halda neměl. No nic, za týden máme další šanci povyskočit na klas.

HVL 8. kolo

FCV 3 : 5  Kent

Výkřiky, hádky, vzájemné osočování –

to jsme ale spolek

Nádherné letní parno a kompletní sestava vyzývala ke kvalitnímu představení.

A nezačali jsme nejhůř. 5. Jája volí střelu namísto příhry, 8. Jarda ve vápně hlavičkuje obráceně, 9. Jája promáchne

tutovku, 14. Bobo neproměňuje sólo a konečně 20. a DAN se trefuje!! Avšak během dvou minut prohráváme.

A to už se to hádá, křičí, obviňuje minimálně z vraždy, ale hlavně nikdo pořádně nehraje!

Změna stran nic nového nepřinesla, nepočítáme-li útrpnou nevraživost mezi některými hráči.

Po naprostém chaosu v obraně se skóre navyšuje a později přichází vrchol a dostáváme do prázdné.

Chvilku nato sudí nepochopitelně neuznává regulérní gól soupeře, aby vzápětí odpískal přímý kop pro nás.

Jarda si vzal poučení od minule a signál mířil na MÍLU. Poslední vzedmutí zaznamenal JÁJA, ale vbrzku je utnuto gólem na 3:5.

Celkový dojem byl velmi špatný a měl dohru i na Základně, kde se to opět hádalo a překřikovalo – stejně jako na hřišti.

A to jsme pro záchranu potřebovali vyhrát!!!

HVL 7. kolo

FCV 3 : 1  Daltonové

Body pro záchranu

V chladnějším podvečeru tentokrát absentoval Venca, který mi byl předvídavým společníkem.

Již ve 2. ztratil Jája balón a my prohrávali. Soupeř se ale jevil jako velmi hratelný a náš výkon se postupně zlepšoval.

Jenže v 15. Jarda rozehrával přímý kop signálem a la Sadská a následné 3 na 1 řešil Halda.

Potom však konečně našel Míla JARDU a bylo srovnáno. Vzápětí soupeř nastřelil 2x po sobě tyč, ale to jsme si my užili minule.

Konec poločasu uzavřel Jarda sólem, jágrem a nahrávkou před prázdnou, s čímž MILAN neměl problém.

Druhou půli odšpuntoval dlouhý Jardův aut na DANA – 3:1. A dlouho se nic zajímavého nedělo.

Pouze souboje Radka s plešatým halamou od Daltonů byly zpestřením, zvláště když stále ubrečená hromada vyfasovala nakonec žlutou.

Je to cenné vítězství nad slabším soupeřem.

HVL  6. kolo

FCV 3:10 Kikina Bar

Rozemleti do karbanátků

Krásné počasí, opory se vrátily po zranění, tož vzhůru do boje. Avšak co se to děje?

Do bitvy vyrazila Kikina a my jen stáli a koukali. Absolutně jsme nestíhali, při soupeřových narážečkách

představovali Lotovu ženu po ohlédnutí se, a pouze trpělivý vzdor Haldy umravňoval skóre.

Na Danovu tyč odpověděli pěti góly, až potom DAN zamířil přesně.

Druhá půle začala zajímavěji: Dan - břevno, Míla – tyč, Dan – tyč, JARDA – gól!

Jenže Kikina přidala a za osm minut nastřílela čtyři góly. Veškeré dění zakončil Dan – do tyče!

Bohužel proti tomuto soupeři jsme herně neměli sebemenší šanci, a když se přidala soutěž o trefování

konstrukce, museli jsme zkousnout velice potupnou porážku. Soupeř byl mladší, pohyblivější, fotbalovější.

Haj hou!

HVL 5. kolo

FCV 5:3 Trops Old Boys

ŽE BY SE ZABLÝSKLO?

V nádherném letním počasí, kdy tribuny byly plné, jsme přivítali novou posilu Milana.

A začali jsme opravdu razantně! V první minutě spolupráce BohoušDAN, v 5. akce na jeden dotek a na konci JARDA.

Potom úřadoval ŠÉF. Nejprve nešťastným vlastencem, posléze nahrál DANOVI, aby vše završil po

Jardově příhře houslemi nekompromisním bodlem.

4:1 po půli to byla hudba ráje. Soupeř snížil, ale Jarda kopal roh na hlavu MILANA a ten se ihned ve svém

debutu zapsal mezi střelce. Pak již jen zvonily tyče a Radek opět marně dobýval soupeřovu branku.

V poslední minutě vyrobil Milan kiks a protihráči korigovali. Ovšem před naším výkonem klobouk dolů. Snad nám to vydrží!!

HVL 4. kolo

FCV 2:4 Viktoria Bítovská

Koho chceme porazit?

Velice nevlídné, deštivé počasí předznamenalo naše představení. Nejdříve se počítaly ztráty (Míla, Halda),

pak to zkusil Jája rozběhat, ale zase se rychle převlékl. Takže do našich barev byli povoláni Krtek a Šéf,

kteří určitě nezklamali. Soupeř nepředvedl nijak oslnivý výkon, pouze více běhal. V 16. přihrál

Venca ŠÉFOVI a ten dal premiérový gól za slavné FCV. Potom Bítovská vrátila odražený balón do brány a

vzápětí na to Bobo zachraňuje na brankové čáře.

Jenže nástup do druhé půle se opět nepovedl. Rychle jsme dostali dva góly a herně se naprosto zhroutili.

Vzhledem k tomu, že Krtek nerad vykopává, ujali se této činnosti hráči z pole, ale Bobo a Radek by to asi dělat neměli.

Protože jsme absolutně rezignovali na mezihru a vše jsme pouze nakopávali, měli jsme spoustu odevzdaných míčů.

Jednou se však povedlo Jardovi patou prodloužit a DAN se nemýlil. Jenže v 56. Jája z lajny zakoučoval „nech to“, Bohouš s Krtkem

poslechli na půl cesty, soupeř míč u postranní lajny doběhl, nahrál před naši prázdnou bránu a bylo hotovo.

Avšak sáhněme si do svědomí, koho chceme porazit s takovýmto výkonem? Slabších soupeřů asi už nebude!!

HVL 3. kolo

FCV 4:5 Pralinky

Čas vypršel příliš brzy

Hřiště na kolínském předměstí nás přivítalo malými rozměry a hudbou pro aerobik.

Bylo nás akorát, a tak musel Jarda do brány. Sice nezabránil prvnímu gólu, ale to už byl Halda na obzoru.

Po prostřídání se naše hra neuvěřitelně zvedla a dvojice DAN – JARDA obrátila skóre. Ovšem do poločasu bylo vše zase obráceně – 2:3.

Prvních 10 minut po půli bylo opět tristních. Pak ovšem přišel zázrak.

Nejdříve Radek ve vlastním vápně vykouzlil nevídanou míčovou ekvilibristiku, potom jsme vyprodukovali

několik akcí na jeden dotek, do kterých se zapojilo téměř celé mužstvo a výsledkem byl excelentní

volej VENCY pod klacek – 3:5. Když po chvíli Dan nabil průrazným, soupeřovi přerovnal sanici,

vyrovnal alespoň skóre vlastních gólů. Avšak na dorovnání toho celkového již bylo málo času.

Přesto čtvrthodinka v druhé půli naznačila cestu kudy dál!

HVL 2. kolo

FCV 1:4 Stýbla Ďáblic

HVL 1. kolo

FCV 4:9 Traktor Praha

Snad to byla jarní únava

Do prvního jarního kola jsme nastoupili v přeháňkách a zimě, bez avizovaných

posil a s Jájou na tribuně – sjezdařský karambol. V 10. min. jsme prohrávali zcela zaslouženě 0:2 a náš výkon byl tristní.

Ovšem ke konci půle jsme se zvedli a DAN dokázal vyrovnat.

Když na začátku druhého dějství DAN dovršil hattrick – střela z naší půle doprostřed branky – a dostal nás do vedení,

vše náhle dostalo růžové kontury. Jenže Traktor nás převálcoval! Za tři minuty jsme opět prohrávali,

kolečko se polámalo, zeď nám spadla, zmar! Nefungovalo vůbec nic, pouze jsme se naučili rozehrávat ze středového

kruhu po obdržených gólech. Jediný světlý záblesk byla akce Míla – Dan – JARDA na jeden dotek až do brány.

Zato v obraně jsme leckdy neměli ani ten jeden dotek!!